Zarząd 2020/2022

Kamila Ciupińska – prezes

Studentka V roku polonistyki-komparatystyki z blokiem psychologiczno-pedagogicznym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przygodę z KSM-em rozpoczęła jeszcze w gimnazjum i jest ogromnie wdzięczna Bogu za każdą chwilę w nim spędzoną. To tam spotkała wspaniałych ludzi, zdobyła przyjaciół, którzy pokazali jej, że można żyć inaczej, owocniej. Związana z Oddziałem KSM na Woli Justowskiej. Powtarza, że KSM to droga, która niezwykle zbliża do Pana Boga i drugiego człowieka. Obecnie pełni także funkcję managera redakcji „Trybów”  –Katolickiego Miesięcznika Studenckiego. Jest także ogólnopolskim Instruktorem KSM oraz sekretarzem Krajowej Komisji Rewizyjnej. Uwielbia taniec i górskie wędrówki – wtedy czuje się bliżej Nieba. Chętnie podróżuje i odkrywa nowe miejsca, także te w Krakowie, którego pięknem jest zauroczona. Fanka dobrej literatury, głównie poezji. Stara się z pokorą i wytrwałością służyć, realizować wyzwania, jakie Pan Bóg dla niej wyznaczył, a w tym pomagają jej słowa zawierzenia z Psalmu 37 – Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał. 

 

Łukasz Szcządała – zastępca prezesa

Student zarządzania strategicznego na Wyższej Szkole Europejskiej i teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Obecnie można go zastać w biurze KSM-u przy Wiślnej. Ponadto jest managerem Piwnic „Pod Orłami”. W wolnych chwilach pracuje nad spełnianiem swoich marzeń. Przygodę z KSM-em rozpoczął długie lata temu w oddziale parafialnym w Balicach. Nie zgadza się z przysłowiem, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, dlatego ponownie wypowiedział KSM-owe „Gotów!”, wstępując w szeregi zarządu. Miłośnik przyrody, którą najbardziej lubi poznawać pokonując rowerem kolejne kilometry. Amator astronomii wypatrujący w bezchmurne noce kolejne, jeszcze przez niego niepoznane ciała niebieskie. Zakochany w górach, odkrywa w nich piękno stworzenia, a także odnajduje tam spokój i nabiera energii do działania. Z wielkim zaciekawieniem spogląda w przyszłość i zastanawia się jakie wspaniałości Pan Bóg jeszcze dla niego szykuje.

 

Klaudia Szeląg – delegat na Krajową Radę KSM

Absolwentka krakowskiego liceum o profilu biologiczno-chemicznym. Swoją przygodę z KSM rozpoczęła 3 lata temu w parafii Strumiany, gdzie poznała niesamowitych ludzi, pełnych pozytywnego, Bożego nastawienia do życia. Obecnie sprawuje tam też funkcję skarbnika oddziałowego. Jej codzienność wypełnia muzyka, której oddała całą siebie. Kocha grać na gitarze i śpiewać. Dniami i nocami mogłaby rozmawiać z przyjaciółmi o wszystkim i o niczym. W szarej, ludzkiej codzienności stara się kierować słowami: Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu; On sam będzie działał.

 

 

Damian Róg – skarbnik

Student ochrony środowiska na Uniwersytecie Rolniczym. Pochodzi z małej, ale mimo to wartej poznania Stróży. Jest jednym z członków współzałożycieli oddziału, który został powołany w roku 2017, obecnie pełni w nim funkcję skarbnika. Jego ścieżka do Boga była dosyć wyboista, głównie za sprawą jego uporu, ale dzięki temu ma dobre porównanie i widzi o ile życie staje się lepsze kiedy On staje się jego żywą częścią. Właśnie tę zmianę na lepsze zawdzięcza KSM-owi. Ponadto twierdzi, że poznał tu wspaniałych ludzi, którzy pomimo zabiegania nieustannie towarzyszącemu współczesnemu pokoleniu, potrafią uśmiechać się i dawać z siebie jak najwięcej innym. Bardzo lubi siatkówkę, słuchanie muzyki niemal każdego gatunku oraz czytanie książek. Jest fanem spacerów w szczególności na łonie natury, ale i te w miastach nie są mu straszne. Zawsze stara się pamiętać o słowach: A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

 

Kaja Pudełko – sekretarz

Absolwentka polonistyki-komparatystyki i studentka edytorstwa drugiego roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pochodzi ze Śląska, a Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży poznała dopiero na studiach w Krakowie. Od czterech lat jest związana z oddziałem na Woli Justowskiej. W tym czasie KSM bardzo pomógł się jej rozwinąć. Swoje wykształcenie łączy z pasją jako redaktor naczelna Katolickiego Miesięcznika Studenckiego „Tryby”. W KSM-ie spotkała wspaniałych ludzi, którzy wnieśli do jej życia dużo radości oraz wiary w to, że warto spełniać marzenia. W życiu stara się dostrzegać jasne strony i obdarzać ludzi uśmiechem. Na co dzień uwielbia obcować z naturą – spacery po lesie i szum morza pozwalają jej odnaleźć spokój i szczęście. Wielka miłośniczka literatury, poezji śpiewanej oraz muzyki instrumentalnej. Siłę do codziennej służby i miłości dają jej słowa: Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie (…).

 

Anna Pałasz – zastępca sekretarza

Studentka I roku geoturystyki na Akademii Górniczo – Hutniczej. Pochodzi z Bielanki, niewielkiej miejscowości położonej na Podhalu. Swoją przygodę z KSM-em rozpoczęła w 2015 r. w oddziale KSM Raba Wyżna, gdzie obecnie pełni funkcję prezesa. To właśnie tutaj poznała wspaniałych znajomych i pogłębiła relację z Bogiem. Uwielbia podróżować, słuchać muzyki i grać w siatkówkę. Siłę do działania dają jej słowa św. Jana Pawła II: Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.

 

 

 

Klaudia Widłak

Absolwentka kierunku ochrona dóbr kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pochodzi z Przytkowic. Związana z oddziałem KSM Skawina od momentu jego reaktywacji w 2014 roku do dziś. To tam poznała piękno działania we wspólnocie. W skawińskim oddziale pełni funkcję sekretarza. Jest wdzięczna za wszystko, czego doświadczyła w KSMie i za każdego KSMowicza, którego miała i nadal ma okazję poznać. Od kilku lat z radością dokumentuje działalność KSM na fotografiach. Interesuje się muzyką chóralną – swoją pasję śpiewania na Bożą chwałę realizuje w parafialnym chórze. Uczestniczyła w KSMowych szkoleniach ogólnopolskich, gdzie mogła rozwijać swoje umiejętności promocji Stowarzyszenia w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

Wie, że idąc za Chrystusem i żyjąc z Nim w przyjaźni nie musi się o nic martwić, bo przecież Pan jest pasterzem moim, niczego mi nie braknie (Ps 23).

 


Ks. Krzysztof Rusnak – Asystent KSM Archidiecezji Krakowskiej

 

Magdalena Żelichowska – dyrektor biura Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży