Zarząd 2020/2022

Kamila Ciupińska – prezes

Studentka V roku polonistyki-komparatystyki z blokiem psychologiczno-pedagogicznym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przygodę z KSM-em rozpoczęła jeszcze w gimnazjum i jest ogromnie wdzięczna Bogu za każdą chwilę w nim spędzoną. To tam spotkała wspaniałych ludzi, zdobyła przyjaciół, którzy pokazali jej, że można żyć inaczej, owocniej. Związana z Oddziałem KSM na Woli Justowskiej. Powtarza, że KSM to droga, która niezwykle zbliża do Pana Boga i drugiego człowieka. Obecnie pełni także funkcję managera redakcji „Trybów”  –Katolickiego Miesięcznika Studenckiego. Jest także ogólnopolskim Instruktorem KSM oraz sekretarzem Krajowej Komisji Rewizyjnej. Uwielbia taniec i górskie wędrówki – wtedy czuje się bliżej Nieba. Chętnie podróżuje i odkrywa nowe miejsca, także te w Krakowie, którego pięknem jest zauroczona. Fanka dobrej literatury, głównie poezji. Stara się z pokorą i wytrwałością służyć, realizować wyzwania, jakie Pan Bóg dla niej wyznaczył, a w tym pomagają jej słowa zawierzenia z Psalmu 37 – Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał. 

 

Łukasz Szcządała – zastępca prezesa

Student teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Obecnie pracuje nad spełnianiem swoich marzeń. Przygodę z KSM-em rozpoczął długie lata temu w oddziale parafialnym w Balicach. Nie zgadza się z przysłowiem, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, dlatego ponownie wypowiedział KSM-owe „Gotów!”, wstępując w szeregi zarządu. Miłośnik przyrody, którą najbardziej lubi poznawać pokonując rowerem kolejne kilometry. Amator astronomii, chodzący z wysoko podniesioną głową, ale tylko bezchmurną nocą i tylko po to, by móc wypatrzeć kolejne, jeszcze przez niego niepoznane ciała niebieskie. Zakochany w górach, odkrywa w nich piękno stworzenia, a także odnajduje tam spokój i nabiera energii do działania. Z wielkim zaciekawieniem spogląda w przyszłość i zastanawia się jakie wspaniałości Pan Bóg jeszcze dla niego szykuje.

 

Klaudia Szeląg – delegat na Krajową Radę KSM

Absolwentka krakowskiego liceum o profilu biologiczno-chemicznym. Swoją przygodę z KSM rozpoczęła 3 lata temu w parafii Strumiany, gdzie poznała niesamowitych ludzi, pełnych pozytywnego, Bożego nastawienia do życia. Obecnie sprawuje tam też funkcje skarbnika oddziałowego. Jej codzienność wypełnia muzyka, której oddała całą siebie. Kocha grać na gitarze i śpiewać. Dniami i nocami mogłaby rozmawiać z przyjaciółmi o wszystkim i o niczym. W szarej, ludzkiej codzienności stara się kierować słowami: Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu; On sam będzie działał.

 

 

Damian Róg – skarbnik

Student ochrony środowiska na Uniwersytecie Rolniczym. Pochodzi z małej, ale mimo to wartej poznania Stróży. Jest jednym z członków współzałożycieli oddziału, który został powołany w roku 2017, obecnie pełni w nim funkcję skarbnika. Jego ścieżka do Boga była dosyć wyboista, głównie za sprawą jego uporu, ale dzięki temu ma dobre porównanie i widzi o ile życie staje się lepsze kiedy On staje się jego żywą częścią. Właśnie tę zmianę na lepsze zawdzięcza KSM-owi. Ponadto twierdzi, że poznał tu wspaniałych ludzi, którzy pomimo zabiegania nieustannie towarzyszącemu współczesnemu pokoleniu, potrafią uśmiechać się i dawać z siebie jak najwięcej innym. Bardzo lubi siatkówkę, słuchanie muzyki niemal każdego gatunku oraz czytanie książek. Jest fanem spacerów w szczególności na łonie natury, ale i te w miastach nie są mu straszne. Zawsze stara się pamiętać o słowach: A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

 

Kaja Pudełko – sekretarz

Absolwentka polonistyki-komparatystyki i studentka edytorstwa drugiego roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pochodzi ze Śląska, a Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży poznała dopiero na studiach w Krakowie. Od czterech lat jest związana z oddziałem na Woli Justowskiej. W tym czasie KSM bardzo pomógł się jej rozwinąć. Swoje wykształcenie łączy z pasją jako redaktor naczelna Katolickiego Miesięcznika Studenckiego „Tryby”. W KSM-ie spotkała wspaniałych ludzi, którzy wnieśli do jej życia dużo radości oraz wiary w to, że warto spełniać marzenia. W życiu stara się dostrzegać jasne strony i obdarzać ludzi uśmiechem. Na co dzień uwielbia obcować z naturą – spacery po lesie i szum morza pozwalają jej odnaleźć spokój i szczęście. Wielka miłośniczka literatury, poezji śpiewanej oraz muzyki instrumentalnej. Siłę do codziennej służby i miłości dają jej słowa: Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie (…).

 

Anna Pałasz – zastępca sekretarza

Studentka I roku geoturystyki na Akademii Górniczo – Hutniczej. Pochodzi z Bielanki, niewielkiej miejscowości położonej na Podhalu. Swoją przygodę z KSM-em rozpoczęła w 2015 r. w oddziale KSM Raba Wyżna, gdzie obecnie pełni funkcję prezesa. To właśnie tutaj poznała wspaniałych znajomych i pogłębiła relację z Bogiem. Uwielbia podróżować, słuchać muzyki i grać w siatkówkę. Siłę do działania dają jej słowa św. Jana Pawła II: Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.

 

 

 

Joanna Machowska – członek Zarządu

Uczennica XV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie, na profilu z rozszerzeniem polski – biologia – angielski. Swoją przygodę z KSM-em rozpoczęła 4 lata temu w parafii Strumiany, w którym od 2019 roku pełni funkcję prezesa. Ta rola pozwoliła jej się rozwinąć i sprawiła, że zaczęła w siebie wierzyć. Kierując się i wierząc w słowa patrona – Stanisława Kostki „Do wyższych rzeczy jestem stworzony”. Pracując w Zarządzie liczy na jeszcze większe rozwinięcie skrzydeł, pogłębienie wiary i ukształtowanie się na dobrego człowieka w dorosłym życiu, aby móc przekazywać to na członków. Chce również dzielić się radością, dobrocią, wielkim sercem do ludzi i otwartością. Różne akcje, w których może poświęcić się dla dobra innych sprawiają, że osiąga pełnię szczęścia. Jest wdzięczna Bogu za każdą chwilę w KSM-ie i za cudownych ludzi postawionych na jej drodze, wierzy, że to iż została prezesem oddziału Strumiany oraz to, że dołączyła do Zarządu to zasługa właśnie Jego i Boskiego planu! To Pan wybrał tę drogę. Jako swoje hobby zalicza podróżowanie, odkrywanie świata z bliskimi i przyjaciółmi. Lubi dobrą zabawę oraz dawanie rad innym, czy próbowanie nowych rzeczy i zdobywanie doświadczeń. Uważa, że przecież… „Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe”.

 


RafałKs. Rafał Buzała – Asystent KSM Archidiecezji Krakowskiej

Kapłan Archidiecezji Krakowskiej, obecnie wikariusz w parafii Najświętszej Rodziny w Krakowie- Nowym Bieżanowie. Pełnił funkcję szefa Departamentu Wolontariatu Światowych Dni Młodzieży 2016, obecnie jest opiekunem Góry Dobra. Jeszcze zanim wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego, angażował się w życie lokalnej społeczności, pełniąc funkcję prezesa oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w rodzinnych Strumianach. Mówi, że pasjonuje go młody człowiek. Pasję tę rozwija, działając z oddaniem w duszpasterstwie młodzieży jako asystent diecezjalny KSM. Lubi podróżować, jeździć na rowerze i nartach oraz pływać kajakiem, a jego motto życiowe brzmi: Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia (Flp 4, 13).

 

Katarzyna Krakowiak – dyrektor biura Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Związana z KSM na Woli Justowskiej od 2014 roku, gdzie pełni obecnie funkcję Prezesa Oddziału. Absolwentka kierunku Rachunkowości i Controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Teraz również Dyrektor Biura Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Związana także z Trybami. Katolickim Miesięcznikiem Studenckim, gdzie pełni rolę grafika. Prywatnie uwielbia pracować z młodzieżą i dziećmi, czytać książki, wykonywać ręczne prace plastyczne. Na co dzień stara się, aby uśmiech nie znikał z jej twarzy, a jej wiedza służyła innym pomocą.