Zarząd 2022/2024

Klaudia Widłak – prezes

Studentka zarządzania kulturą współczesną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Związana z oddziałem KSM Skawina od momentu jego reaktywacji w 2014 roku do dziś. To tam poznała piękno działania we wspólnocie. W skawińskim oddziale pełni funkcję sekretarza. Jest wdzięczna za wszystko, czego doświadczyła w KSMie i za każdego KSMowicza, którego miała i nadal ma okazję poznać. Od kilku lat z radością dokumentuje działalność KSM na fotografiach. Interesuje się muzyką chóralną – swoją pasję śpiewania na Bożą chwałę realizuje w parafialnym chórze. Uczestniczyła w KSMowych szkoleniach ogólnopolskich, gdzie mogła rozwijać swoje umiejętności promocji Stowarzyszenia w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

Wie, że idąc za Chrystusem i żyjąc z Nim w przyjaźni nie musi się o nic martwić, bo przecież Pan jest pasterzem moim, niczego mi nie braknie (Ps 23).

 

 

 

Magdalena Hojoł – zastępca prezesa

Studentka podwójnego dyplomu z zarządzania międzynarodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoja przygodę z KSM rozpoczęła w 2018. roku w parafii na Woli Justowskiej, gdzie pełniła funkcję skarbnika oddziału. KSM pozwolił jej poznać inspirujących ludzi gotowych do działania oraz zawiązać znajomości na całe życie, ale przede wszystkim pogłębić swoją własną relację ze Stworzycielem. Określa się mianem renesansowej humanistki, uczy się 4 języków obcych, interesuje się architekturą, ekonomia, prawem, literaturą XIX i XX wieku, a w wolnych chwilach nie zapomina o aktywności fizycznej.

Swoje „GOTÓW” realizuje w myśl słów kard. Stefana Wyszyńskiego: „Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym”.

 

 

 

Natalia Czaplak – delegat na Krajową Radę KSM

Studentka IV roku Chemii na uniwersytecie Jagiellońskim. Od czasów gimnazjalnych aktywnie udziela się w oddziale KSM Strumiany. Organizacja od samego początku stanowi dla niej ważny punkt odniesienia – poznała tu wspaniałych przyjaciół, pogłębiła swoją relację z Bogiem, a poza tym miała szansę rozwinąć się w pracy społecznej dla lokalnej wspólnoty katolickiej. W pracy tej jak i w różnych formach zaangażowania towarzyszy jej hasło „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”; zdolność oddania Bogu nawet w trudnych chwilach daje jej siłę do pokonywania wszelkich przeszkód. Swoje zaangażowanie rozwija z myślą o wielkiej misji KSM, który nie tylko daje szansę młodym ludziom poznać osoby o podobnym światopoglądzie i wrażliwości, lecz przede wszystkim umożliwia zbudowanie głębokiej relacji z Bogiem w Kościele. Poza pasją pedagogiczną i chemiczną, uwielbia śpiewać, pasjonuje się muzyką kościelną, przepada za włoskim jedzeniem i zapachem konwalii. Wśród jej zainteresowań wymienić można też wędrówki górskie, narciarstwo, a także czytanie publicystyki katolickiej

 

 

 

Dagmara Nizioł – skarbnik

Absolwentka krakowskiego Technikum Komunikacyjnego nr 25. Swoją przygodę z KSM-em rozpoczęła w 2015 roku w Oddziale na Woli Justowskiej, gdzie obecnie pełni funkcję prezesa. Każdego dnia podejmuje nowe wyzwania by wzrastać i odkrywać piękno stworzonego świata. Pragnie dzielić się zdobytym doświadczeniem z młodymi, których Pan Bóg stawia na jej drodze każdego dnia. Wolny czas chętnie przeznacza na spotkania z przyjaciółmi i grę w siatkówkę. W codziennym życiu towarzyszą jej słowa: „Wystarczy Ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali.”

 

 

 

 

 

 

Klaudia Szeląg – sekretarz

Studentka dziennikarstwa, która na co dzień spełnia się we współpracy z najmłodszymi i młodzieżą. W KSM angażuje się od stycznia 2017 roku, a od prawie dwóch lat pełni funkcję Prezesa w Oddziale w rodzinnej parafii Strumiany. Inspiruje ją każdy młody człowiek, który pragnie odkrywać świat, rozwijając przy tym swoje talenty. Dzięki tym relacjom czuje, że nie tylko można dać coś od siebie, ale również zyskać wiele cennych doświadczeń i inspiracji od tych, których wyobraźnia nie zna granic. Swoje życie poświęciła muzyce, bez której ciężko wyobrazić jej sobie własne życie. Każdego dnia stara się ze spokojem podejmować kolejne wyzwania, bo wie, że u kogoś, kto będzie starał się pójść przez życie z Panem Bogiem, będzie po prostu dobrze.

 

 

 

 

Dominika Kotarba – zastępca sekretarza

Uczennica 4 klasy Technikum Ekonomicznego. Pochodzi z Krakowa z Oddziału KSM Wola Justowska. Swoją przygodę rozpoczęła w 2015 roku, gdzie obecnie pełni funkcję zastępcy prezesa. To właśnie tutaj poznała wspaniałych znajomych, otworzyła się bardziej na świat, poznała swoje wartości życia oraz pogłębiła relację z Bogiem. Uwielbia fotografować, słuchać muzyki i spełniać swoje marzenia. Siłę do działania dają jej słowa z ewangelii św. Marka: bo u Boga wszystko jest możliwe.

 

 

 

 

 

 

Roksana Danowska

Studentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W Oddziale Podsarnie-Harkabuz działa aktywnie od listopada 2017 roku, gdzie obecnie pełni funkcję skarbnika. To właśnie w KSM-ie odnalazła siebie i nauczyła się z dnia na dzień coraz bardziej ufać woli Bożej w swoim życiu. Dzięki wspólnocie i ludziom, których w niej poznała, zobaczyła świat z kompletnie innej strony, jako dzieło Tego, który dba o każde swoje stworzenie. Dla niej KSM to nie tylko ludzie i wspólne akcje parafialne – to rodzina, którą obdarował ją sam Pan Bóg, gdzie codziennie można pogłębiać w niej swoją duchowość. W tej drodze towarzyszą jej słowa „Nie czekaj w bezpiecznej przystani, bo tam nic nie osiągniesz. Odważ się i wypłyń na głębię” – dlatego, nie poddając się, uparcie dąży do celu, bo wie, że On zawsze będzie przy niej i pomoże powstać z nawet największych upadków. Nie po to Jezus umarł na krzyżu żebym ja się teraz bała, że zostanę z czymś sama.

 

 

 


Ks. Krzysztof Rusnak – Asystent KSM Archidiecezji Krakowskiej

Wyświęcony w 2016 roku. Pracował z młodzieżą w parafii Narodzenia NMP w Myślenicach oraz Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bolechowicach. Obecnie posługuje w parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie-Prądniku Czerwonym. Z KSM związany od sierpnia 2021 roku, kiedy został mianowany asystentem diecezjalnym. Współpraca z młodzieżą pozwoliła mu odrzucić głoszoną powszechnie tezę, że dzisiejsza młodzież jest coraz gorsza. Także w Stowarzyszeniu poznał ludzi zaangażowanych w życie Kościoła, ludzi z pasją i wielkim sercem. Poza aktywnościami związanymi z życiem Kościoła i posługą duszpasterską interesuje się siatkówką, motoryzacją i muzyką.

Jeśli potrzebujesz porozmawiać lub skorzystać z sakramentów skontaktuj się z nim 😉(fb:https://www.facebook.com/krzysztof.rusnak.1/)