Spartakiada już za nami, przekonaj się jak było w tym roku!

 1. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa pod hasłem Samego siebie przezwyciężaj – 6.03.2021

Sport wiąże się z ciągłym pokonywaniem własnych ograniczeń. Wiedzą o tym doskonale uczestnicy 11. edycji Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej. W sobotę 6 marca warunki do jazdy na stoku narciarskim w Kasinie Wielkiej były bardzo dobre, a chętnych do wzięcia udziału w darmowych zawodach organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Stację Narciarską Kasina SKI nie brakowało.

Mroźny poranek nie zniechęcił nikogo do zdrowej, sportowej rywalizacji. W tym roku blisko 60 uczestników wzięło udział w trzech konkurencjach: slalom gigant narciarstwo, slalom gigant snowboard (obie z uwzględnieniem podziału na płeć i wiek) oraz slalom gigant dla osób duchownych. Znana z poprzednich edycji konkurencja zjazdu na „byle czym” wyjątkowo została przeniesiona do sieci – internauci będą mogli głosować na najlepsze pojazdy, których autorzy otrzymaj nagrody. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników i obowiązek zachowania dystansu nie odbyły się gry i zabawy na śniegu dla rodzin. Na stoku była obecna również maskotka – Spartakiadowicz, który miał dla zgromadzonych słodki poczęstunek z wartościowym cytatem szczególnego patrona tegorocznej Spartakiady – Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To właśnie z jego nauczania zaczerpnięto hasło przewodnie edycji, wpisując tym samym Spartakiadę w duchowe przygotowania do beatyfikacji prymasa.

Dzięki wsparciu patronów, gościnności gospodarzy stoku narciarskiego Kasina SKI w Kasinie Wielkiej oraz pracy ponad 20 wolontariuszy, 11. Spartakiada Zimowa odbyła się bez przeszkód a uczestnicy mogli z odwagą pokonywać swoje ograniczenia i uzyskać bardzo dobre czasy przejazdów. Zachowując wszystkie obowiązujące ograniczenia uczestnicy oraz ich rodziny mogli bezpiecznie czerpać radość z uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Ze stoku nikt nie wyjechał z pustymi rękoma, a zwycięzcy otrzymali cenne nagrody.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Patronat medialny nad 11. Ogólnopolską Spartakiadą Zimową objęli: Gość Niedzielny, Niedziela Małopolska, Radio Plus, Katolicki Miesięcznik Studencki Tryby oraz miesięcznik Wzrastanie.

Sponsorami nagród zostali: Wydawnictwo Arcana, Tymbark, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Esprit oraz Wydawnictwo Biały Kruk.

Partnerzy 11. Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej: Gmina Lubień, Gmina Mszana Dolna, Miasto Mszana Dolna oraz Gmina Niedźwiedź.

Klaudia Widłak, KSM Archidiecezji Krakowskiej

Fotorelacja: Klaudia Widłak, KSM Archidiecezji Krakowskiej

Wyniki:

Narciarstwo 8-12 lat, dziewczęta i chłopcy:

 1. Marcel Flig
 2. Anna Irzyk
 3. Oliwier Włodarczyk

Narciarstwo 13-16 lat, dziewczęta

 1. Wiktoria Rojek
 2. Klaudia Miciura
 3. Natalia Śmierciak

Narciarstwo 13-16 lat, chłopcy

 1. Mateusz Dziedzina
 2. Jakub Wójcik
 3. Grzegorz Liszka

Narciarstwo 17-30 lat, kobiety

 1. Anna Popiołek
 2. Karolina Maćkowiak
 3. Urszula Bartkowska

Narciarstwo 17-30 lat, mężczyźni

 1. Patryk Woś
 2. Piotr Kałafut
 3. Aleksander Sereman

Snowboard kobiety

 1. Klaudia Michura
 2. Dagmara Nizioł

Snowboard mężczyźni

 1. Krzysztof Przebinda
 2. Bartosz Wójcik

Slalom gigant osób duchownych:

 1. Mariusz Tabor
 1. Bartłomiej Wajda

 

SONY DSC
SONY DSC