Szkolenia i formacja na rekolekcjach z KSM-em

Śnieżnica, 18-20.08.2020

W sierpniu kontynuowaliśmy nasze wakacyjne wyjazdy. 18 sierpnia w Ośrodku Rekolekcyjnym na Śnieżnicy zebraliśmy się wspólnie z kierownictwami oraz uczestnikami DieSLa, by wykorzystać jak najlepiej 3 dni szkoleń i formacji. To już drugi z naszych wyjazdów i mamy nadzieję, że tak jak poprzedni, przyniesie on wiele owoców w życiu młodych.

Podczas szkoleń uczestnicy dowiedzieli się m.in., jakie postawy istnieją wśród członków zespołu, jak radzić sobie z wystąpieniami publicznymi, jaka jest rola świeckich w Kościele i świecie oraz poszerzyli swoją wiedzę o duchowości KSM-u. Wśród spotkań szkoleniowych były także formacyjne, a jedno z nich poprowadziła dla nas uczestniczka 2. stopnia DieSLa – Dagmara Nizioł. Na spotkaniu uświadomiliśmy sobie, że Pan Bóg powołuje każdego z nas na swój oryginalny sposób i nawet, jeśli myślimy, że jesteśmy za słabi, to w Nim zawsze będziemy mieli wsparcie, bo On da nam wszystko, co jest nam potrzebne.

Czas spotkań przeplatał się też z czasem wolnym. Pogoda nas, co prawda, nie rozpieszczała, ale mimo deszczu atmosfera wśród uczestników była bardzo pozytywna. Wspólna integracja czy film będą z pewnością miło wspominanymi chwilami. Całość wyjazdu spinały wzajemna modlitwa, bez której nie byłyby to rekolekcje oraz konferencje, które wygłosił dla nas nasz ks. Asystent Diecezjalny – Rafał Buzała. Wspólne przeżywanie każdego kolejnego punktu rekolekcji pogłębiało w nas ducha KSM-u coraz bardziej. Dziękujemy Wam wszystkim za te trzy dni i mamy nadzieję, że w przyszłości zaowocują one nowymi liderami w oddziałach! Przed nami już ostatni z wyjazdów, jednak każdy z nich jest wyjątkowy i oryginalny na swój sposób. Już nie możemy się doczekać! Gotów!

Kilka zdjęć: