Komunikat Zarządu KSM w sprawie wirusa

Koniecznie zapoznaj się z poniższym komunikatem Zarządu Diecezjalnego KSM AK!

 

Kraków, 12.03.2020r.

 

Drogie Druhny, Drodzy Druhowie,

Czcigodni Księża Asystenci!

 

W związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemiologicznego, wywoływanego wirusem SARS-CoV-2, w duchu miłości i wzajemnej odpowiedzialności za siebie Zarząd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej podjął decyzję o odwołaniu zjazdu Diecezjalnej Szkoły Lidera w dniach 13-15 marca 2020r.

Bardzo prosimy każdego i każdą z Was o zachowanie środków ostrożności i higieny, zgodnie z zaleceniami władz państwa, rozważne podejście do sytuacji. Ponadto sugerujemy zawieszenie spotkań formacyjnych w Oddziałach przynajmniej do 25 marca i odwołanie większych inicjatyw, np. rekolekcji oddziałowych. Ostateczną decyzję Kierownictwa powinny skonsultować z księdzem asystentem parafialnym. Apelujemy, byście w miarę możliwości pozostali w domach. Informacje o planowanym Zjeździe Diecezjalnym i dalszych działaniach będą podawane na bieżąco.

Przypominamy też, że abp Marek Jędraszewski wprowadził w naszej archidiecezji zalecenia Rady Stałej KEP o podjęciu prewencyjnych środków ostrożności w Kościele. Komunikat dostępny jest na stronie www.diecezja.pl. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Przede wszystkim prosimy o zjednoczenie się w modlitwie o zdrowie dla chorych, wytrwałość dla służb i o oddalenie epidemii. Proponujemy, by w zamian za odwołane spotkania każdy z Oddziałów podjął własną inicjatywę modlitewną, np. każdy odmawia koronkę codziennie o 15:00 (poinformujcie nas o swoich inicjatywach). Wraz z Duszpasterstwem Młodzieży AK zachęcamy do włączenia się w akcję #mimoDrzwiZamknietych (informacje dostępne na Facebooku). Ufajmy w Boże Miłosierdzie i wykorzystajmy ten czas na pogłębienie naszej relacji z Panem Bogiem!

W imieniu Zarządu Diecezjalnego KSM AK

 

Ks. Rafał Buzała                                                                                                                                                            Kamila Ciupińska

Asystent Diecezjalny                                                                                                                                Prezes Zarządu Diecezjalnego