ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW JUBILEUSZU 25-LECIA REAKTYWACJI KSM ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

25 listopada zakończyliśmy roczne obchody 25-lecia reaktywacji KSM w naszej Archidiecezji. Uroczystej Mszy Świętej w Katedrze Wawelskiej w dniu Patronalnego Święta KSM przewodniczył ks. abp. Marek Jędraszewski.
Swoje przyrzeczenie na członków Stowarzyszenia złożyło 25 młodych ludzi, których serca wypełnione są gotowością. Z okazji tego wyjątkowego Jubileuszu Prezes KSM AK uhonorowała w imieniu Zarządu Diecezjalnego naszego metropolitę pamiątkowym medalem z wizerunkiem bł. Karoliny Kózkówny – naszej Patronki.

Po Mszy Świętej na Wawelu rozpoczęła się uroczysta Gala Jubileuszowa, której towarzyszyło mnóstwo wzruszeń
i radości ze wspólnego spotkania. Na sali obecni byli ks. abp. Marek Jędraszewski, księża asystenci, przedstawiciele władz krajowych KSM, Seniorzy, Sympatycy, obecni KSM-owicze, jak i ci, którzy dopiero poznają, czym KSM jest.
Z okazji Jubileuszu zostały wręczone przygotowane specjalnie na tę okazję medale, trafiły one do rąk byłych prezesów Zarządów, jak i osób szczególnie zasłużonych i wspierających KSM. Do KSM-owiczów skierowano także listy z gratulacjami od Prezydium Krajowej Rady KSM i Akcji Katolickiej naszej Archidiecezji. Podczas przerwy można było obejrzeć wystawę „Moje chwile z KSM-em”, jak i powspominać ze znajomymi lata działlności w KSMie, choćby przy oglądaniu kronik. Z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości Oddział KSM w Stróży przygotował dla nas coś specjalnego – przedstawienie ,,Droga do Wolności”.

Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy zabawą taneczną, podczas której
wszystkie pokolenia KSM-owiczów miały okazję do integracji

Serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za obecność, skierowane do nas miłe słowa, za Waszą nieustanną GOTOWOŚĆ, którą, mamy nadzieję, będziemy rozwijać przez kolejne 25 lat!

Zdjęcia z Gali

https://www.facebook.com/pg/KAESEMAK/photos/?tab=album&album_id=2182423425101863

Zdjęcia z Przyrzeczenie na Wawelu

https://www.facebook.com/pg/KAESEMAK/photos/?tab=album&album_id=2184276588249880