Jesienne obrady Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

W dniach 14-16 października 2016 r. w Rokitnie w województwie lubuskim odbędzie się Ogólnopolska Sesja Zarządów KSM, podczas której obradować będzie najwyższa władza Stowarzyszenia – Krajowa Rada Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
Sesja będzie dotyczyła m.in.: planów Stowarzyszenia na kolejny rok działania. Omówione zostaną takie inicjatywy, jak Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa, która orgaznizowana jest wspólnie przez KSM i Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski w wielu miastach w Polsce (Łódź, Poznań, Szczecin, Rzeszów, Zielona Góra itp.). Celem Akademii jest zachęcenie młodzieży do aktywności medialnej i pomoc w zakresie podstawowego warsztatu dziennikarstwa. Ponadto podsumowany zostanie Kongres Młodzieży Polonijnej, który zgromadził przed ŚDM w Warszawie ok. 250 młodych osób z ponad 20 krajów z całego świata, a którego współorganizatorem był KSM.
Omówiona zostanie również inicjatywa Młodzieżowej Agencji Informacyjnej www.maika.com.pl, która została założona przez KSM i jest miejscem, gdzie młodzież może znaleźć świadectwa, inspirujące pomysły do działań w lokalnych społecznościach i parafiach, a także zapowiedzi ciekawych wydarzeń młodzieżowych. Portal MAIKA jest również inspiracją do działań duszpasterskich nie tylko dla młodzieży, ale także katechetów, księży i wychowawców.
W obradach Stowarzyszenia wezmą udział delegaci Zarządów Diecezjalnych KSM z 25 diecezji, w tym Diecezjalni Księża Asystenci. Gościem sesji będzie m.in. p. Urszula Furtak – Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej.

Z poważaniem

Ilona Trojnar
Przewodnicząca Prezydium KR KSM