Zarząd 2016/2018

  • AsiaJoanna Kula – prezes

Studentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym. W KSM–ie działa od 7 lat, najpierw jako skarbnik w oddziale na Woli Justowskiej, obecnie w zarządzie diecezjalnym. Jest przekonana, że KSM jest dla niej miejscem gdzie czuje się najlepiej, gdzie może się rozwijać, jednocześnie dając możliwość rozwoju innym. Rzeczą, która najbardziej ją inspiruje do działania to dzielenie się radością i możliwość przebywania z drugim człowiekiem. Jej największą pasją jest fotografia, bo dzięki niej może patrzeć na świat z innej perspektywy. Jej mottem życiowym są słowa „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia”, bo przecież razem możemy góry przenosić :). Chciałaby, aby członkowie KSM-u wspólnie Kształtowali Swoją Młodość, a dzięki naszym działaniom pokazywali młodym jak można pięknie przejść przez życie z Bogiem.

  • Maria Biłko – z-ca prezesa

KSM umożliwia mi nawiązanie bliższych i autentycznych relacji z innymi,rozwijać i kształtować samą siebie. Dzięki zdobytym umiejętnościom mogę aktywniej włączać się w życie stowarzyszenia i życie społeczne. Nade wszystko tutaj mocniej poznaję Boga i jego ogromną miłość.

 

  • ElaElżbieta Zawadzka – członek delegat na Krajową Radę

Studentka kierunku lekarskiego Collegium Medicum UJ i KSM-owiczka z pasją. Bardzo lubi pracować dla Pana Boga, a jeszcze większą radość sprawia jej, gdy może pracować dla Niego z innymi. Jest głęboko przekonana o tym, że służba drugiemu, zwłaszcza choremu, to jej życiowe powołanie. Odkryła, że jej sposób na ewangelizację to uśmiech i własny przykład. Przygodę z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży rozpoczęła w oddziale Racula ( Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska) w 2006 roku, a 22 listopada 2009 roku złożyła Przyrzeczenie w Katedrze Wawelskiej. Obecnie aktywnie działa w Krakowskim Kole Akademickim KSM, gdzie pełni funkcję zastępcy prezesa. Uwielbia śpiewać i grać na gitarze, szczególnie podczas górskich pieszych wędrówek. Jeśli chodzi o sport to kocha siatkówkę. Interesuje się medycyną lotniczą i medycyną pola walki, a dodatkowo fascynuje ją historia Polski. W jej serce zapadło zdanie z Mt 25, 40 ” Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili ”

  • WiolaWioleta Śmiech – skarbnik

Tegoroczna maturzystka. Pochodzi z Harkabuza, małej wsi położonej w województwie małopolskim. Jej przygoda z KSM-em nie jest bardzo długa, ale odkąd go poznała, stał się on częścią jej życia. Uwielbia podróżować w nowe miejsca i poznawać ludzi, z którymi może zrobić coś dobrego. Każdego dnia dzieli się uśmiechem z innymi. Lubi śpiewać i jest zakochana w piosenkach wychwalających Boga, bo „wystarczy by był, nic więcej”.

 

 

  • KasiaKatarzyna Krakowiak – sekretarz

Studentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest zawsze tam gdzie może zdziałać coś dobrego. Z KSM oficjalnie związana jest niedługi czas, ale uwielbia w nim pracować, jest dla niej jak rodzina. Ufa, że Bóg stawia na jej drodze takich ludzi, którzy pomagają się rozwijać. Jest osobą uśmiechniętą i próbującą tą radością zarazić innych. Interesuje się fotografią, grafiką i książkami. Lubi pomagać innym, a satysfakcją jest dla niej uśmiech drugiego człowieka i proste słowo „Dziękuję”. Mam ogromną nadzieję, że jej praca w zarządzie będzie owocna i pełna radości.

 

 

  • IzaIzabella Kubik – z-ca sekretarza

Jej przygoda z KSM-em zaczęła się 7 lat temu w Strumianach. Wspólnota ta wprowadziła dużo radości do jej życia. Właśnie tam zrodziły się największe przyjaźnie z naprawdę wartościowymi ludźmi. KSM rozwija ją nie tylko w sferze duchowej, ale również społecznej, a jej więź z Bogiem z każdym dniem pogłębia się, dzięki służbie właśnie Jemu. Przez te 7 lat KSM zmienił ją z nieśmiałej szarej myszki w pozytywną osobę, która chętnie służy innym. KSM stał się nie tylko  hobby, ale także rodziną. Może z przyjemnością polecić to każdemu, kto chce od życia „czegoś więcej”!

 

 

  • KamilaKamila Początko – członek zwyczajny oraz rzecznik prasowy

Studentka socjologii na Akademii Górniczo – Hutniczej, specjalność: E-gospodarka (wcześniej Multimedia i komunikacja społeczna). Z KSM-em związana niemalże od urodzenia. Czynnie działa w Stowarzyszeniu od 10 lat, początkowo w rodzinnej miejscowości Długie. Obecnie aktywnie zaangażowana w Duszpasterstwo Akademickie u Szczepana w Krakowie, gdzie jest zastępcą sekretarza w Kole Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy AGH. Wie jak wiele zawdzięcza KSM-owi i pragnie dzielić się tym co otrzymała. Ciągle coś organizuje: szkolenia, warsztaty, konferencje, spotkania oraz imprezy urodzinowe dla rodziny i znajomych. Lubi łączyć swoje pasje i działać wielowymiarowo. Piecze torty, fotografuje, tańczy, podróżuje, czyta, ogląda filmy, przeprowadza wywiady, opiekuje się dziećmi, obserwuje świat dookoła i stara się obdarzać życzliwością ludzi, których spotyka. Ma świadomość, że w oczach Boga każdy jest wyjątkowy i zasługuje na miłość, szacunek i uśmiech. Kiedy przeżywa chwile słabości zawsze przypominają jej się słowa Pana : „Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali” (2Kor 12,9). Z mocy Bożej czerpie siłę do ciągłego rozwoju i przezwyciężania słabości.


  • RafałKs. Rafał Buzała – Asystent KSM Archidiecezji Krakowskiej

Kapłan Archidiecezji Krakowskiej, obecnie wikariusz w parafii pw. NMP Królowej Polski w Krakowie na Woli Justowskiej, a także przewodniczący sekcji personalnej Światowych Dni Młodzieży. Jeszcze zanim wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego, angażował się w życie lokalnej społeczności, pełniąc funkcję prezesa oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w rodzinnych Strumianach. Mówi, że pasjonuje go młody człowiek. Pasję tę rozwija, działając z oddaniem w duszpasterstwie młodzieży jako asystent diecezjalny KSM.Lubi podróżować, jeździć na rowerze i nartach oraz pływać kajakiem, a jego motto życiowe brzmi:”Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.” (Flp 4, 13).

 

  • MagdaMagdalena Przebinda – dyrektor biura Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Urodzona w malowniczej dzielnicy Krakowa w pobliżu Lasku Wolskiego. Związana z KSM-em na Woli Justowskiej od 2007 roku. Obecnie dyrektor biura Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jest osobą niezwykle pogodną. Potrafi sprawić , że na buzi spotkanej osoby pojawia się uśmiech. Wolne chwile poświęca na czytanie książek oraz zgłębianie wiedzy na temat szeroko rozumianej administracji i zarządzania.