Zarząd 2018/2020

  • Kamila Ciupińska – prezes

Studentka polonistyki-komparatystyki z blokiem psychologiczno-pedagogicznym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przygodę z KSM-em rozpoczęła 9 lat temu i jest ogromnie wdzięczna Bogu za każdą chwilę w nim spędzoną. To tam spotkała wspaniałych ludzi, zdobyła przyjaciół, którzy pokazali jej, że można żyć inaczej, owocniej. Powtarza, że KSM to droga, która niezwykle zbliża do Pana Boga i drugiego człowieka. Obecnie pełni także funkcję sekretarza w Oddziale na Woli Justowskiej w Krakowie oraz managera redakcji „Trybów” – Katolickiego Miesięcznika Studenckiego. Kocha górskie wędrówki, bo wtedy czuje się bliżej Nieba. Szczególnie ceni sobie przyjaźń ze św. Siostrą Faustyną i jej Dzienniczkiem oraz ze św. Janem Pawłem II. Chętnie podróżuje i odkrywa nowe miejsca, także te w Krakowie, którego pięknem jest zauroczona. Fanka dobrej literatury, głownie poezji. Stara się z pokorą i wytrwałością służyć, realizować wyzwania, jakie Pan Bóg dla niej wyznaczył, a w tym pomagają jej słowa zawierzenia z Księgi Przysłów: ,, Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze,  a On twe ścieżki wyrówna”.

 

  • Maria Biłko – z-ca prezesa

Studentka matematyki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Swoją przygodę z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży rozpoczęła w 2012 roku, gdzie w oddziale na Woli Justowskiej pełniła funkcje zastępcy sekretarza, skarbnika, a potem prezesa. W Zarządzie Diecezjalnym jest drugą kadencję. KSM umożliwia jej nawiązywanie bliskich i autentycznych relacji z innymi, rozwijać i kształtować samą siebie. Dzięki zdobytym umiejętnościom może aktywniej włączać się w życie Stowarzyszenia. W każdej sytuacji chętnie niesie pomoc innym. Uwielbia jeździć na nartach, bo białe szaleństwo jest dla niej odskocznią od codzienności. Relaksuje się, patrząc na zimowy widok gór. Nade wszystko w KSM-ie mocniej poznaje Boga i Jego ogromną miłość, dlatego ważne są dla niej słowa:  ,,Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia” (Flp 4,13)

 

  • Bartosz Wilki – członek delegat na Krajową Radę

Student inżynierii i gospodarki wodnej na Uniwersytecie Rolniczym. Pochodzi z niewielkiej, malowniczej miejscowości Stróża, oddalonej 30km od Krakowa. Jego przygoda z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży zaczęła się właśnie tam. Razem z grupą aktywnych młodych w 2017r. założył oddział KSM, w którym pełni funkcję Prezesa. Jest przekonany o tym, że nie posiada nic czego by nie otrzymał w darze od Boga, dlatego tym co ma, szczególnie swoją wiarą pragnie dzielić się z innymi. Uwielbia grać w siatkówkę oraz ćwiczyć na siłowni. Jego mottem życiowym są słowa „Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których ja dokonuje, a nawet większe od tych uczyni.”

 

  • Katarzyna Patalas – skarbnik

Studentka drugiego roku wzornictwa na Uniwersytecie Pedagogicznym – dlatego, jak sama mówi, ma zespół niespokojnych rąk, często sprawdza, jak coś działa lub z czego jest zrobione. Sama chciałaby kiedyś projektować meble, a może coś wiecej. Pochodzi z zimowej stolicy Polski, czyli Zakopanego. Lubi jeździć na nartach, łyżwach, a kiedy zrobi się trochę cieplej  pływa kajakiem i wyrusza na piesze wycieczki. W życiu szuka ludzi i miejsc, które ją inspirują. Jak sama przyznaje siłę czerpie z ciszy, bo wtedy najlepiej słychać głos Boga. Przyrzeczenie złożyła w 2015 roku i od tej pory jest aktywną KSM-owiczką. W wolnym czasie śpiewa w gospelowym krakowskim chórze Mistral, co pozwala jej przekazywać radosną Nowinę za pomocą muzyki. Cytat którym się kieruje to: ,,Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”

 

  • Izabella Kubik – sekretarz

Studentka fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jej przygoda z KSM-em zaczęła się 7 lat temu w Strumianach. Wspólnota ta wprowadziła dużo radości do jej życia. Właśnie tam zrodziły się największe przyjaźnie z naprawdę wartościowymi ludźmi. KSM rozwija ją nie tylko w sferze duchowej, ale również społecznej. Jest odpowiedzialna za miesięcznik ,,Gotów” oraz scholę młodzieżową w Strumiańskim oddziale, gdzie już drugą kadencję pełni rolę prezesa. Uwielbia grać na gitarze i mimo swojej drobnej sylwetki rehabilitacja i masaż nie są jej straszne.  Jej więź z Bogiem z każdym dniem pogłębia się, dzięki służbie właśnie Jemu. Przez te 7 lat KSM zmienił ją z nieśmiałej szarej myszki w pozytywną osobę, która chętnie służy innym. KSM stał się nie tylko  hobby, ale także rodziną. Może z przyjemnością polecić to każdemu, kto chce od życia „czegoś więcej”!

 

  • Małgorzata Kęs – z-ca sekretarza

Uczennica Państwowego Liceum Plastycznego w Krakowie. Planuje studiować fotografię. Sekretarz Oddziału KSM w Skawinie. Gdyby miała opisać świat jednym słowem, byłaby to ,,Miłość’’, ponieważ Bóg stworzył świat dzięki niej i wypełnia nią każdą chwilę naszego życia. Jest byłą zawodniczką pływactwa – aktualnie Ratownikiem WOPR. Kocha życie, pragnie rozsiewać wokół siebie Miłosierdzie Boże, budząc we wszystkich ludziach ich sekretne, cudowne wnętrze. Jej atrybutami są: uśmiech i aparat. Piesze wycieczki górskie, konie i pieski wypełniają jej życie blaskiem. To w nich odnajduje prawdziwą wolność. Pragnie, aby każde stworzenie boże było szczęśliwe. Wszystkie podjęte działania chce zawierzyć Bogu. Najpiękniejszy obraz, który pragnie namalować i naśladować jest na Jego podobieństwo. Jedne z najukochańszych słów wypowiedzianych przez Jezusa : ,,Rozsiewaj wokół siebie woń szczęścia, boś od Boga otrzymała wiele, a więc dawaj innym wiele.’’ ( Dz. 55)

 

  • Sławomir Czubernat – członek zwyczajny

Od niedawna pracownik w gminie na stanowisku pomoc administracyjna. Bardzo lubi swoją pracę, ponieważ ma okazje pracować z niesamowitymi ludźmi, którzy są dla niego inspiracją i wiele się od nich uczy. Mówią, że jest osobą niosącą radość – umie zarażać uśmiechem. Uwielbia spotykać się z ludźmi, sprawiać, że coś się dzieje – coś dobrego. Jego przygoda z KSM-em zaczęła się niedawno i bardzo zaowocowała w jego życiu. Nigdy nie przypuszczał, że istnieje tak silna więź, jak właśnie tam. Już po pierwszym spotkaniu wiedział, że pragnie tu zostać. Ludzie których poznał są jego przyjaciółmi, jego rodziną, wspólnie Kształtują Swoją Młodość i odkrywają dobroć Boga.

 


  • RafałKs. Rafał Buzała – Asystent KSM Archidiecezji Krakowskiej

Kapłan Archidiecezji Krakowskiej, obecnie wikariusz w parafii pw. NMP Królowej Polski w Krakowie na Woli Justowskiej. Pełnił funkcję szefa Departamentu Wolontariatu Światowych Dni Młodzieży 2016, obecnie jest opiekunem Góry Dobra. Jeszcze zanim wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego, angażował się w życie lokalnej społeczności, pełniąc funkcję prezesa oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w rodzinnych Strumianach. Mówi, że pasjonuje go młody człowiek. Pasję tę rozwija, działając z oddaniem w duszpasterstwie młodzieży jako asystent diecezjalny KSM. Lubi podróżować, jeździć na rowerze i nartach oraz pływać kajakiem, a jego motto życiowe brzmi: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.” (Flp 4, 13).

 

  • MagdaMagdalena Przebinda – dyrektor biura Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Urodzona w malowniczej dzielnicy Krakowa w pobliżu Lasku Wolskiego. Związana z KSM-em na Woli Justowskiej od 2007 roku. Obecnie dyrektor biura Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz studentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości na kierunku Zarządzanie. Jest osobą niezwykle pogodną. Potrafi sprawić , że na buzi spotkanej osoby pojawia się uśmiech. Wolne chwile poświęca na czytanie książek oraz zgłębianie wiedzy na temat szeroko rozumianej administracji i zarządzania.