Zarząd 2012/2014

kasia

Katarzyna Kucik - prezes

Urodzona w Krakowie. Tutaj mieszka i studiuje –politologię i dziennikarstwo.
Z KSM- em związana od 2007 roku. W poprzedniej kadencji Zarządu spełniała się jako rzecznik prasowy. Teraz stara się być dobrym prezesem. W centrum jej zainteresowań stoi człowiek. Kiedy może, chadza do teatru, zaczytuje się w tekstach Wojtyły, słucha Kaczmarskiego. Zawsze jest na bieżąco z polityką, uwielbia spotykać się z ludźmi, w wolnych chwilach podróżuje. Lubi słuchać mądrzejszych od siebie i dzielić się uśmiechem. Choć jest zawsze w biegu, na wszystko ma czas. Na pytanie jak to robi, odpowiada: z Bożą pomocą!

wojtek

 

Wojciech Podlewski- zastępca prezesa

Pochodzi z pewnego Maryjnego miasta u podnóża Jasnej Góry zwanego Częstochową. Obecnie studiuje Budownictwo na AGH. Dąży by Bóg stanowił centrum jego życia. Jego zamiłowanie to odkrywanie Pana w drugim człowieku i wszelkim stworzeniu. Kocha Swoją Młodość i dlatego przyrzeczenie KSM-owiecza złożył już w 2006r. twierdząc, że Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży nie jest jedynie organizacją ale sposobem życia na chwałę Bożą. Interesuje się hagiografią, fizyką, muzyką sakralną i klasyczną oraz geografią, a na rowerze w sumie przejechał już tysiące kilometrów. Radość i uśmiech niezwykle rzadko opuszczają jego twarz. Powtarza za psalmistą: „Zaufaj Panu, a On sam będzie działał.”

Ewelina Gajewska

 

Ewelina Gajewska - rzecznik prasowy KSM, zastępca sekretarza

Mieszkam w podkrakowskich Balicach. Studiuję Przeróbkę Plastyczną Metali Nieżelaznych na AGH. Z KSM związana od 2007 roku. W zarządzie po raz pierwszy. Uwielbiam sport, górskie wycieczki, wieczory z dobra książką, muzykę Grzegorza Turnaua i kabaret Moralnego Niepokoju. Interesuję się architekturą, która poprzez trwałość, użyteczność i piękno jest żywym dowodem wykorzystania Bożego talentu przez Człowieka. Ważne jest dla mnie to, aby postępować zgodnie z samym sobą, a nie kierować się tym co narzucają inni. W życiu cenie sobie szacunek, tolerancję i kulturę, których w naszym świecie niestety zazwyczaj brakuje. Staram się ciągle pracować nad sobą, bo wiem, że nikt nie jest idealny. Często powtarzam słowa Jana Pawła II: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi..."

pawel
 
Paweł Wojdyła - członek delegat na Krajową Radę

Pochodzi z Raby Wyżnej, rodzinnej miejscowości Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, jak mówi to zobowiązuje. Na co dzień pracuje w Urzędzie Gminy Raba Wyżna. Z KSM związany od 2011r, od października  Członek Delegat na Krajową Radę w Zarządzie KSM AK. Praca z młodzieżą jest dla niego wielką pasją.  Kiedy tylko może wyrusza w góry,   tam czuje się bliskość Boga. Interesuję się samorządem, polityką, zawsze stara się być na bieżąco ze sprawami Kraju. Współpraca z ludźmi i działanie na rzecz innych jest dla niego bardzo ważną częścią życia. W KSM widzi szansę i rozwój dla młodych ludzi dlatego za cel stawia sobie by jak najwięcej ludzi przystępowało do KSM chcąc Kształtować Swoją Młodość.

natalia

 

Natalia Foltyn - skarbnik

Pochodzi z Zabierzowa pod Krakowem, za swój dom uważa jednak urokliwą wioskę Radziechowy (koło Żywca). Studentka Geofizyki Stosowanej na krakowskiej AGH. Żywo zainteresowana wszelkimi skałami i minerałami, szczególnie w postaci biżuterii ;) Interesują ją także przeróżne głębie - od wnętrza Ziemi, poprzez tonie jeziorne i morskie (posiada nurkowy stopień P1), aż po najbardziej skryte zakamarki ludzkiej duszy. Z KSMem związana luźno od 2006 roku (wyjazdy na Lednicę), ściślej od roku 2009, kiedy to została sympatykiem Krakowskiego Koła Akademickiego KraKA. Od stycznia 2011 pełni zaszczytną funkcję Skarbnika Zarządu Diecezjalnego KSM AK.

 Marta Pajak  

Marta Pająk - sekretarz

Od urodzenia mieszka w podkrakowskich Balicach. Absolwentka filologii angielskiej na UJ i Studiów Podyplomowych dla Tłumaczy Literatury w Katedrze UNESCO. Z KSM-em związana od 2007 roku. Prezes Oddziału KSM Balice. W Zarządzie Diecezjalnym po praz pierwszy, nie bez obaw, ale z zapałem do nauki i podejmowania nowych wyzwań. Na co dzień uczy angielskiego od poziomu szkoły podstawowej po studia wyższe, bo lubi poznawać ludzi i rozjwiać się na wielu płaszczyznach. Języki obce są jej pasją podobnie jak literatura piękna, taniec towarzyski, muzyka i śpiew. W wolnych chwilach słucha muzyki z przesłaniem, piecze ciasta i interesuje się motoryzacją. Jest pewna, że gdyby nie KSM ominęłoby ją wiele pięknych i radosnych chwil, nie zponałaby tylu wspaniałych ludzi i nie miała okazji sprawdzenia się i odkrywania talentów.

 jerzy

 

Jerzy Konarski - członek Zarządu

Mieszka pod Krakowem (w malowniczej miejscowości Kokotów), ale jest nierozerwalnie z Krakowem związany. Student Matematyki Stosowanej na AGH z miłości do "królowej nauk" twierdzi, że "Bez matematyki, bylibyśmy ślepi". Nieobce są mu także kwestie humanistyczne, gdyż mimo zapędów matematycznych pragnie pozostać w pełni człowiekiem. Lubi dobrą książkę, głęboki film i wieczorne rozmowy o życiu i śmierci. W KSMie działa od niedawna, bo od 2009 roku a w Zarządzie jest po raz pierwszy. To jednak nie mu przeszkadza, gdyż uważa, że człowiek uczy się przez całe życie. Wszystkiego i wszędzie.

 ks. rafał

 

 

Ks. Rafał Buzała - asystent diecezjalny

Od 9 lat kapłan Archidiecezji Krakowskiej. Obecnie wikariusz w parafii pw. NMP Królowej Polski w Krakowie na Woli Justowskiej. Jeszcze zanim wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego, angażował się w życie lokalnej społeczności, pełniąc funkcję prezesa oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w rodzinnych Strumianach. Mówi, że pasjonuje go młody człowiek. Pasję tę rozwija, działając z oddaniem w duszpasterstwie młodzieży jako asystent diecezjalny KSM. Lubi podróżować, jeździć na rowerze i nartach oraz pływać kajakiem, a jego motto życiowe brzmi: "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia." (Flp 4, 13).

Ania

 

 

 

Anna Tempińska - z-ca przewodniczącego Diecezjalnej Komisjii Rewizyjnej

K ształtuję swoją młodość w KSMie od października 2010 roku, jako członek założyciel oddziału w Pogorzycach, pełniąc w pierwszej kadencji funkcję Prezesa.
Obecnie spełniam się w roli członka Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej.

S mutek ogarnia mnie, gdy: nie mogę śpiewać, projektować logotypów,
i pielęgnować kwiatów w ogródku. <to moje zainteresowania> Pracuję odbywając staż w zakładzie ciepłowniczym, wdrażając się w specyfikę zawodu mechanika energetyka.
M ówię dużo i konkretnie, dużo myślę, zawsze ściśle; działam żwawo, czasem skrycie, a puentując: kocham życie! <i męża;)>
 1magda

 

 

Magdalena Twardowska - Dyrektor biura KSM AK

Urodzona w Krakowie w Nowej Hucie. Z KSM-em związana od 2007 roku. Obecnie dyrektor biura Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Od października ma zamiar podjąć studia na jednej z krakowskich uczelni. Niepoprawna optymistka - nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Systematyczna w swych działaniach, ale zarazem wymagająca: szczególnie względem siebie, jak również drugiego człowieka. Zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii, którą stara się przekazywać innym. Mimo że ma dużo na głowie, nigdy nie odmówi rozmowy i spotkania.

 

Akcje

facebook-170  sdm-logo-200x100 1procent-200x67 recital
wydawnictwo-gotow-175x76 banner-tryby-180x80 wzrastanie-175x53 seniorzy-ksm-170X97
wydawnictwo-gotow

PARTNERZY

logo-ak-40x48  psoz-50x50 wojewodztwo-100x29 niedziela logo esprit-100x65 plus-100x41 logo wam-50x61 sbm-big
koninki-logo-40x50
 
gosc niedzielny logo 60x47  logo Rafael-100x47 przewodnik-katolicki-100x32 deon-100x28
 
f3pl-120x24
 
droga-100x49 znak-100