Zarząd 2014/2016

Zarząd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej:
 

Joanna-s

Joanna Kula - prezes
Studentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym. W KSM–ie działa od 7 lat, najpierw jako skarbnik w oddziale na Woli Justowskiej, obecnie w zarządzie diecezjalnym. Jest przekonana, że KSM jest dla niej miejscem gdzie czuje się najlepiej, gdzie może się rozwijać, jednocześnie dając możliwość rozwoju innym. Rzeczą, która najbardziej ją inspiruje do działania to dzielenie się radością i możliwość przebywania z drugim człowiekiem. Jej największą pasją jest fotografia, bo dzięki niej może patrzeć na świat z innej perspektywy. Jej mottem życiowym są słowa „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia”, bo przecież razem możemy góry przenosić :). Chciałaby, aby członkowie KSM-u wspólnie Kształtowali Swoją Młodość, a dzięki naszym działaniom pokazywali młodym jak można pięknie przejść przez życie z Bogiem.
 
 

Wojciech-s

Wojciech Krakowiak - zastępca prezesa oraz rzecznik prasowy

Uczeń Technikum Łączności na elektronice, członek grupy artystycznej Vivify, z KSM-em związany od 2008 roku, należy do oddziału na Woli Justowskiej. Lubi pisać wiersze, pogrywać na instrumentach, w wolnym czasie zgłębia wiedzę na temat teorii strun albo rozważa różne tematy filozoficzne. Świadomy, że żaden ludzki talent nie jest zasłużony, z radością i wdzięcznością stara się jak najprężniej rozwijać i wykorzystywać te piękne dary od Boga. Otwarty na pomysły innnych, uwielbia przyglądać się kreatywnym osobom, ciesząc się z ich sukcesów stara się je wspierać jak tylko może. Jest święce przekonany, że każdy człowiek może zaoferować innym coś ciekawego, czy wartościowego, a KSM postrzega jako idealne miejsce do odkrywania siebie, rozwijania się i działania wspólnie z innymi, a przede wszystkim w zgodzie z Wolą Bożą.
 
 

Krzysztof-s

Krzysztof Szabarkiewicz - członek delegat na Krajową Radę

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego. W czasie studiów zaangażował się w działalność zrzeszeń studentów niepełnosprawnych. Kocha grać na drewnianym pudle z metalowymi strunami. Interesuje się kulturą ukraińską z szczególnym uwzględnieniem muzyki. Hoduje chwasty o nazwie paprotki. Rower trzyma w szafie i uważa, że w Krakowie jest to najlepszy środek transportu. Pochodzi z pięknego przygranicznego miasta o nazwie Przemyśl. Odnalazł kiedyś dobre słowa: "Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali".

 

Wioleta-s

Wioleta Majsterek - skarbnik

Studentka trzeciego roku Górnictwa i Geologii Akademii Górniczo - Hutniczej. Pochodzi z Bednarki koło Gorlic. Z KSM-em związana od gimnazjum. Jest to dla niej przygoda, w której poznaje Boga w drugim człowieku. Lubi wędrówki górskie, długie rozmowy, zwłaszcza w kontekście wiara i rozum oraz filmy o waleczności i rycerstwie. Obecnie ze swoim narzeczonym przygotowuje się do sakramentu małżeństwa. Szczerość i otwartość to cechy, które ją wyróżniają. Prawda jest dla niej bardzo ważna, bo jak mówi, daje ona wolność człowiekowi. Współpraca z młodymi ludźmi sprawia jej dużo radości i daje siłę do działania, w którym dodatkowo przyświeca jej myśl świętego Augustyna: „Musi się w tobie palić to, co chcesz zapalić w innych”.

 

Łukasz Sz-s

Łukasz Szcządała - sekretarz

Student Ekologicznych Źródeł Energii na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przygodę z KSMem  zaczął już w wieku 13 lat w oddziale parafialnym w Balicach. Fascynuje go świat przyrody, zwłaszcza tej nieożywionej. Przydatny w jej poznawaniu okazuje się rower, dzięki któremu może przemierzać podkrakowskie tereny podziwiając dzieła stworzone przez Boga. Stąd też wynika jego zamiłowanie do geografii. KSM dał mu możliwość lepszego poznania siebie i innych fantastycznych ludzi. Traktuje go jako miejsce, któremu bardzo wiele zawdzięcza, a teraz sam próbuje ofiarować mu jakąś część siebie. W trudnościach, które spotyka na swojej drodze powtarza za św. Pawłem: „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia”.

 

Jacek-s

Jacek Dziedzic - zastępca sekretarza

Student drugiego stopnia, kierunku automatyka i robotyka na Politechnice Krakowskiej, Pochodzi z malowniczej miejscowości położonej w Beskidzie Niskim z miejsca gdzie podczas I i II wojny światowej toczyły się ciężkie bitwy o Przełęcz Dukielską. Uwielbia zwierzęta oraz obcowanie z naturą, godzinami mógłby przeczesywać lasy, pola i łąki z dala od cywilizacji. Człowiek wielu pasji: stolarz, mechanik, elektryk, budowlaniec a czasem nawet czasem elektronik, parafrazując "on jest facet pracujący i żadnej pracy się nie boi" lubi zdobywać nowe zdolności manualne i wiedze praktyczną. Z nadzieją i ufnością patrzy w przyszłość. KSM zajmuje bardzo ważne miejsce w jego życiu ponieważ pozwolił mu odkryć Boga, samego siebie oraz poznać znakomitych ludzi. Najbardziej lubi KSM za to że w odróżnieniu od innych grup, nasza wspólnota prowadzi swoja formacje również poprzez działanie, motywowanie młodych do pracy i wysiłku.

 

Łukasz M-s

Łukasz Madaj - członek

Student Mechaniki i Budowy Maszyn na Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Pochodzi z Gliwic.  Jego przygoda z KSMem nie jest bardzo długa, ale odkąd go poznał stał  się on częścią jego życia. Lubi podróżować, gdyż może dzięki temu poznawać nowych ludzi, nowe miejsca i odkrywać w nich obecność Boga. Jego Pasją jest żeglarstwo, ale uwielbia także góry zarówno latem jak i zimą. Uważa za niesamowity dar każde spotkanie z drugim człowiekiem, bo, jego zdaniem,  nic nas tak nie rozwija jak wartościowa rozmowa z innymi.

 

Rafał-s

 

Ks. Rafał Buzała - Asystent KSM Archidiecezji Krakowskiej

Kapłan Archidiecezji Krakowskiej, obecnie wikariusz w parafii pw. NMP Królowej Polski w Krakowie na Woli Justowskiej, a także przewodniczący sekcji personalnej Światowych Dni Młodzieży. Jeszcze zanim wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego, angażował się w życie lokalnej społeczności, pełniąc funkcję prezesa oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w rodzinnych Strumianach. Mówi, że pasjonuje go młody człowiek. Pasję tę rozwija, działając z oddaniem w duszpasterstwie młodzieży jako asystent diecezjalny KSM.Lubi podróżować, jeździć na rowerze i nartach oraz pływać kajakiem, a jego motto życiowe brzmi:"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia." (Flp 4, 13).

 


Akcje

facebook-170  sdm-logo-200x100 1procent-200x67 recital
wydawnictwo-gotow-175x76 banner-tryby-180x80 wzrastanie-175x53 seniorzy-ksm-170X97
wydawnictwo-gotow

PARTNERZY

logo-ak-40x48  psoz-50x50 wojewodztwo-100x29 niedziela logo esprit-100x65 plus-100x41 logo wam-50x61 sbm-big
koninki-logo-40x50
 
gosc niedzielny logo 60x47  logo Rafael-100x47 przewodnik-katolicki-100x32 deon-100x28
 
f3pl-120x24
 
droga-100x49 znak-100